To my - Imprezy okolicznościowe, nocleg, pokoje noclegowe, pakiety wypoczynkowe, zielone szkoły, szkolenia, przyjęcia, rekereacja, nagawki, Żywy Skansen Folkloru Polskiego

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

To my

Nagawki 16D gmina Dmosin




"Marzenia dodają skrzydeł"

         Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dmosińskiej w Nagawkach powstało 13 listopada 2003 roku. Na jego czele stoi Pani Maria Sadzewicz
Nowak, dla większości bardziej znana jako Maja. Członkami stowarzyszenia są ludzie z okolicznych wiosek i miejscowości. Stowarzyszenie jest organizacją non profit i wszystko, co do tej pory osiągnęło, zawdzięcza ciężkiej pracy, uporowi, wytrwałości w dążeniu do celu.

         Małżeństwo Mieczysława i Zdzisław Filipińscy przekazali Stowarzyszeniu ok. 3 ha pola we wsi Nagawki. Przepięknie ulokowane pole, wśród lasów i pagórków stało się miejscem na którym zaczęto budowę Żywego Skansenu …

Rok 2017 Dziś z dumą możemy pochwalić się efektami Naszej ciężkiej pracy.

         „Żywy Skansen
Centrum Folkloru Polskiego” w Nagawkach położony jest w połowie drogi między Głownem a Brzezinami, dziesięć kilometrów od skrzyżowania autostrad A1 i A2. Jest oazą spokoju, miejscem, w którym czas płynie swoim własnym rytmem, a kontakt z przyrodą jest czymś absolutnie naturalnym.

         Żywy Skansen powstał w wyniku remontu i adaptacji obiektów architektury drewnianej oraz budowy kilku nowych obiektów przeznaczonych na cele działalności kulturalnej i edukacyjnej. Budynkom translokowanym z różnych miejscowości regionu zostały nadane funkcje obiektów turystycznych, w tym bazy noclegowej i gastronomicznej.

         Niezwykle malownicze położenie Nagawek w dolinie rzeki Mrogi, pośród pól uprawnych i lasów, to doskonałe miejsce nie tylko na odpoczynek ale i również organizację spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji czy imprez okolicznościowych. Znajduje się tu:

   Amfiteatr - scena letnia na ok. 800 miejsc siedzących, architektoniczni wpisana w naturalne ukształtowanie terenu.
   Dworek z Grodziska jest siedzibą Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mrożanie"  oraz Centrum bankietowo-Konferencyjnego
   W dawnej plebanii z Lipki znajduje się sala kinowo-teatralna, recepcja oraz pokoje gościnne.
   Chatę Tkacza ze Zgierza zagospodarowano na potrzeby karczmy.
   Zabytkowa Chata z Dobronia mieści nowoczesną kuchnię, która obsługuje gości hotelowych oraz przyjęcia okolicznościowe, a takze świadczy usługi cateringowe.
   W chacie z Brzezin znajduje się herbaciarnia, w której można posmakować regionalnych słodkości oraz wyśmienitych herbat ziołowych.
   Jedyny murowany obiekt na terenie kompleksu to stajnia z wozownią. Znajduje się w niej hotel dla koni oraz baza noclegowa dla ich właścicieli.

         Na terenie Skansenu znajdują się 2 baseny o wymiarach 7 m na 13 m i głębokości 130 cm, oraz brodzik dla dzieci 3 na 5 metrów. Baseny są czynne od lata do jesieni.

        Dodatkową atrakcją Skansenu obok basenów jest ruska bania - drewniana wolnostojąca sauna z prysznicem, która jednorazowo pomieści 6 osób. Plac zabaw dla dzieci pozwoli miło spędzić tu czas rodzinom z dziećmi.


Ostatnią inwestycją jest Leśna Osada „Wioska SPA”. Jest to  harmonijne połączenie 4 żywiołów: wody, powietrza, ognia i ziemi
J zapewnia grupom idealny odpoczynek po intensywnym dniu spędzonym w biurze i nie tylko.
- ruska bania
- chata solna
- beczka polska
- szynk z grillem


       Duży ogrodzony teren oddalony od drogi i zabudowań daje także możliwość zorganizowania każdego rodzaju przyjęcia w plenerze, pod namiotami, wśród alejek i zabytkowych budynków skansenu. Do dyspozycji gości są także eleganckie bryczki konne, które można wynająć na przejażdżkę po okolicy zarówno w czasie upalnego lata, jak i ciepłego, orzeźwiającego deszczu.

       Na terenie całego obiektu jest 120 miejsc noclegowych. Znajdują się one w pokojach zabytkowych budynków. Skansen dysponuje parkingiem na 5 autokarów oraz kilkadziesiąt samochodów osobowych.

      Dla osób korzystających z bazy noclegowej i gastronomicznej dostępne są między innymi takie atrakcje jak: uczestnictwo w produkcji oraz wypieku chleba metodą tradycyjną, warsztaty wypieku i zdobienia pierników,garncarstwa, grillowanie, wyrób masła i wiele wiele innych.

      Dzięki środkom unijnym oraz uporowi, jaki towarzyszył w trakcie budowy i towarzyszy do dziś pomysłodawcom, w Nagawkach powstała atrakcja turystyczna ważna dla regionu łódzkiego, stworzono tu nowe miejsca pracy, co pozwoliło na zatrzymanie młodych ludzi w gminie Dmosin, a ponadto stworzone zostały warunki dla rozwoju usług około turystycznych w tej malowniczo położonej okolicy, nieskażonej żadnym ciężkim przemysłem.

        Miejsce to powstało dzięki marzeniom, silnej woli i ciężkiej pracy grupy społeczników.


Zapraszamy do współpracy


Start

O nas

Pokoje

Ceny i pakiety

Smaki

Leśna osada

Ofera dla firm

Rekreacja

Przyjęcia

Galeria

Kontakt

Spacer

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego